Yeni Nissan Qashqai

Şirketten meydana getirilen açıklamaya nazaran, Yeni Qashqai’nin Türkiye lansmanına katılan Avrupa Satış ve Pazarlamadan Görevli Başkan Yardımcısı Mayra Gonzales Velasco, Nissan’ın gelecek vizyonu olan Arc iş planını basın mensuplarıyla paylaştı.

Mayra Gonzales Velasco, “Arc planı geleceğe giden yolumuzda devamlı ilerlememizi ve değişen pazar koşullarına uyum sağlama yeteneğimizi gösteriyor. Bu plan, kıymet ve rekabet gücü yaratmada daha ileriye daha süratli ulaşmamızı sağlayacak. diye konuştu.

Bu segmenti kendilerinin yarattığının altını çizen Velasco, 2026’ya kadar Avrupa pazarına 5 yeni elektrikli modelin gireceğini duyurarak, teknoloji, ürün portföyü ve yazılım hizmetleriyle ilgili de stratejik ortaklıklar kuracaklarını belirtti.

Nissan Türkiye Genel Müdürü ve Avrupa Bağımsız Pazarlardan Görevli Başkan Yardımcısı Charbel Abi Ghanem ise amiral gemileri Yeni Qashqai’yi sevenleriyle buluşturmanın mutluluğunu katılımcılarla paylaştıklarını dile getirerek, “Lansmana hususi fiyatıyla Yeni Qashqai güncellenen tasarımı, dikkat çeken teknolojisi ve GRS2’nin gerektirdiği güvenlik özellikleriyle şimdi oldukça daha göze çarpan ve çarpıcı olarak yollardaki yerini alacak. Yeni Qashqai’ye güveniyoruz.” açıklamasında bulunmuş oldu.

Çarpıcı, heybetli tasarım

Qashqai’nin ön ızgarası daha çarpıcı bir ilk izlenim yaratmak için kapsamlı bir halde güncellendi. Parlak siyah üç boyutlu parçalardan oluşuyor ve bunlar kaputta akıcı bir halde görünüyor.

Ana merceğin altındaki gündüz farları, ana ızgaranın yenilenen siyah üç boyutlu parçalarıyla aynı şekle haiz beş ufak mercekten oluşuyor. Gündüz farları artık ana far merceğini çevreliyor ve farın üstündeki ince ışıkla birleşiyor. Üstteki gündüz sürüş farı etkinleştirildiğinde ise dönüş göstergesi haline geliyor.

Arka taraftaki kırmızı aydınlatma elemanları artık ön ızgaranın tasarımını yansıtan dört ayrı parçadan oluşuyor. Aydınlatmada “derin kırmızı” olarak malum ayırt edici bir kırmızı tonu olan bu öğeler, yüksek bir duyarlılık hissi veriyor. Aydınlatma elemanlarının daha iyi görülebilmesi için lensler artık saydam halde sunuluyor. Giriş seviyesi Qashqai’de artık 17″ alaşım jant ve yeni 18″ elmas kesim alaşım jant standart olarak sunuluyor. Daha yüksek donanım paketlerinde yeni 19″ alaşım ve yeni 20″ elmas kesim alaşım jant tasarımı bulunuyor.

Qashqai’nin renk yelpazesine inci beyazı, siyah ve koyu maviyle metalik deniz mavisi içinde değişen okyanus yeşili olmak suretiyle üç yeni renk eklendi.

Japon harp kostümlerinden esinlenen yüksek kaliteli iç ambiyans

Yeni Nissan Qashqai geliştirilmiş tasarım, artırılmış güvenlik ve Nissan’ın e-POWER teknolojisiyle Türkiye’de yollara çıkıyor. İstanbul’da meydana gelen lansmanda tanıtımı meydana gelen Yeni Qashqai, güncellenen stili, vasıta içi teknolojileri ve iç tasarımda meydana getirilen kapsamlı yenilikleriyle segment yaratıcısı olarak otomotiv tarihindeki yerini pekiştirecek.

Yenilenen dış tasarımla Qashqai, revize edilmiş iç mekanıyla dokunsal kalite, göze çarpan detaylar ve görselliğin boyutlarını yukarı taşıyor. İç mekanda geleneksel Japon harp kostümlerinden esinlenilmiş.

Üst sınıflar için gösterge panelinde, kapı içlerinde, kapı kol dayamalarında, orta gizleme konsolu kapağında ve hatta dizliklerde yeni Alcantara uygulaması mevcut ve bunların hepsi vasıta içi ambiyansı yükseltmek için bir araya geliyor.

Otomotiv dünyasındaki ilerlemelerle paralel olarak güncellenen Qashqai, günlük sürüş deneyimini daha da sezgisel ve itimat verici hale getiriyor. Geliştirilmiş 360 aşama çevre görüş kamerası sistemi sürücünün aracı yalnız yukarıdan görmesine değil, bununla birlikte görünmeyen dış tehlikeleri potansiyel olarak saptamak için aracı önden, arkadan, yanlardan yada köşelerden görüntülemek suretiyle sekiz değişik dış kamera görüş noktasından birini seçmesine olanak tanıyan fonksiyonu barındırıyor.

Nissan’ın teknolojisi e-POWER, 2022’deki Avrupa lansmanından bu yana kullanıcılar içinde oldukça popüler bulunduğunu kanıtlayan elektrikli güç aktarma organı olarak sunuluyor ve şu ana kadar 100 binden fazla Qashqai e-POWER kullanıcılarla buluştu.

e-POWER’ın yenilikçi güç aktarma sistemi geleneksel hibritlerin aksine tekerleklerin yalnızca direkt elektrik motoru tarafınca tahrik edilmesi prensibiyle çalışıyor. Crossover segmentini buluş eden öncü ruha uygun olarak, Qashqai’de kullanılan bu teknolojide benzinli motor ise tekerlekleri tahrik etmek için kullanılan elektriği üretiyor.

Yeni Qashqai Türkiye lansmanına hususi, 1 milyon 799 bin 900 liradan başlamış olan fiyatlarıyla Nissan Yetkili Satıcıları’ndaki yerini aldı.

Yorum yapın