Pirelli, 22 yıl önce piyasaya sürülen otomobil için lastik üretti!

Yeni otomobiller için her dönem lastik bulabilirsiniz. Zira otomotiv endüstrisi lastik ve jant ebatları mevzusunda belirli standartlara haiz. Peki ya Ferrari Enzo şeklinde hakkaten hususi bir otomobile sahipseniz acaba Maslak Oto Endüstri’ye gittiğinizde yeni lastik bulabilir misiniz? Pirelli 22 yıl ilkin piyasaya çıkan Ferrari Enzo için tekrardan lastik üretti. İşte detaylar…

Lüks bir restorana gittiğinizi düşünün. İçeriye bakmış olduğunuzda oraya fazlaca sık gelen müşteriler için hususi bir alanın ayrıldığını ve o alanda daha hususi siparişlerin alındığını görmüş olacaksınız. Bu ve buna benzer durumlar sanayi ve endüstri ortamında da var. Bunun en güzel örneği ise Pirelli tarafınca Ferrari Enzo için 22 senenin peşinden üretilen yeni lastikler.

Eski otomobiller için yeni lastik bulmak birazcık güç. Hele bir de otomobiliniz Ferrari Enzo şeklinde hususi bir modelse. Zira her ne kadar Enzo’ya eski demek bir hakaret olsa da otomobil 22 yaşlarında. Ve aradan geçen süreçte hem güvenlik bakımından hem de güzel duyu kaygılar bakımından fazlaca şey değişti. Pirelli’de hem eskinin retro görüntüsünü kaybetmemek hem de yeni devrin otomobil teknolojilerini buluşturmak istedi.

Bu isteğin ışığında geçtiğimiz çarşamba günü Ferrari Enzo için yeni bir lastik ürettiğini duyurdu. Enzo için üretilen yeni Pirelli P Zero Corsa System lastikler OEM teriminin karşılığını sonuna kadar veriyor. Otomobilin orijinal lastik boyutları (önler 245/35ZR19, arkalar 45/35ZR19) ve tasarımları ile birebir olan bu lastikler yeni teknolojiyi de bununla beraber sunuyor.

Peki siz Pirelli markasının 22 yıl aradan sonrasında Ferrari Enzo için sıfır lastik üretmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar bölümünde paylaşmayı ihmal etmeyin. Daha çok içerik için ShiftDelete.Net YouTube kanalına abone olabilirsiniz…

Yorum yapın