JAECOO J7

JAECOO J7Çinli otomotiv üreticisi JAECOO, ilk kentsel off-road modeli J7 ile tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Bir off-road aracının da güzel duyu görünüme haiz olabileceğini kanıtlayan JAECOO J7, bir tek üstün off-road becerileri ve çığır açan akıllı teknolojileriyle değil, bununla birlikte değişik tasarım estetiğiyle de öne çıkıyor. Kare ve dairelerin temel tasarım unsurlarıyla geliştirilen J7, arazi araçlarının sağlamlığını vurgulayan çizgileriyle klasik estetiği yeni nesil ve son teknoloji bir arazi aracında bir araya getiriyor.

Aracın minimalist endüstriyel tarzdaki akıllı kokpiti, düz ve pürüzsüz hatlarıyla geniş bir alan hissi sağlıyor. Havada süzülüyor şeklinde görünen ön konsol organik bir halde akıyor. Bu oluşumu 14,8 inçlik merkezi denetim ekranı tamamlıyor ve akıllı yönetimi kompakt bir alana topluyor. Jet avcı uçağı tarzında elektronik vites değiştirici ve harp gemisinden esin alan kapılar, değişik etkileşim senaryolarını destekleyen 64 renkli dinamik ortam aydınlatmasıyla teknolojik ve benzeri olmayan bir tecrübe oluşturuyor.

Geçen senenin nisan ayında tanıtılan JAECOO, o tarihten bu yana “Klasikten Klasiğin Ötesine” felsefesine bağlı kalmış olarak hızla ön plana çıktı. JAECOO’nun ilk kentsel off-road modeli J7, bir tek üstün off-road becerileri ve çığır açan akıllı teknolojisiyle değil, bununla birlikte değişik tasarım estetiğiyle de dikkat çekiyor.

JAECOO J7JAECOO J7 klasik Off-Road estetiğini tekrardan yorumluyor

Markanın off-road güzel duyu felsefesinde, sağlamlık ve zarafet şeklinde özellikler karşıtlık oluşturmak yerine birbirini tamamlayan birer unsur olarak öne çıkıyor. Karelerin ve dairelerin temel tasarım unsurlarıyla geliştirilen JAECOO J7, arazi araçlarının sağlamlığını vurgulayan çizgilerle klasik estetiği kusursuz bir halde bütünleştiriyor. Geleneksel SUV’larla karşılaştırıldığında J7, kısa, kuvvetli ve düz çizgilere, açılı bir kontura haiz. Bu da uygar seçkin tasarım anlayışının karakteristik özelliği olan hem entelektüel hem de fizyolojik cesaret yürüyerek dengeli bir görsel tesir oluşturuyor.

Altıgen şelale tasarımlı ızgara büyük JAECOO logosuyla bir araya gelmiş olarak bir tek markanın itimatını vurgulamakla kalmıyor, bununla birlikte arazi gücü duygusu da uyandırıyor. Ön farlar, bağımsız uzun ve kısa huzmeli merceklere ve akıcı bir karşılama ışığı efektiyle bölümlü bir LED matris aydınlatmaya haiz. Bu, off-road maceralarına ve yeni keşiflere oluşturulan kapıyı simgeliyor. Yanlardaki dinamik omuz çizgisi ve eğimli tavan çizgisi, katmanlı sadece kuvvetli ve verimli bir profil oluşturuyor.

Ön farların kenarından arkaya doğru uzanan kesik çizgi gökyüzünde ilerleyen bir meteoru çağrıştırıyor. Bu oluşumun ürettiği kuvvetli tesir, geleneği yenilikle, işlevselliği tasarımla bir araya getiriyor ve JAECOO J7’nin aerodinamik estetiğini tüm görkemiyle öne çıkaran gömme elektrikli kapı kollarıyla daha da güçleniyor. Aracın arka cepheyi boydan boya kaplayan arka aydınlatma tasarımı ise, teknolojiye duyarlı ve minimalist bir ışık kümesi silueti oluşturuyor. Matris benzeri çapraz çizgiler, off-road yolculuğuna rehberlik eden alevleri çağrıştırıyor. Oldukça kuvvetli yüzey işlemi aracın sert hatlarıyla uyum sağlayarak J7’nin kent içi off-road varlığının üstün yapısını yoğunlaştırıyor.

JAECOO J7JAECOO J7 5 değişik renk alternatifiyle yollara çıkıyor

JAECOO J7, her biri modelin tasarımını daha da ön plana çıkaran; Ayışığı Gümüş, Karbon Kristal Siyah, Model Yeşili, Hâkî Beyaz, Zeytin Gri olmak suretiyle beş değişik renk seçeneğiyle yollara çıkıyor. Lüks otomobillerde kullanılanlara benzeyen kaliteli renk tercihi JAECOO J7’nin hatlarını daha da kuvvetli bir halde ifade ediyor. J7’de markanın benzersiz tasarım dili ve üstün işçiliği açıkça görülüyor. Sağlamlık ve zarafetin yenilikçi karışımı, klasik tasarım ilkelerinin temeline dayanarak şehirli off-road SUV’lar için yeni bir güzel duyu ölçüt belirliyor.

JAECOO, J7’yi aracın arazi kabiliyetini kullanıcının sürüş senaryoları çevresinde başarıya ulaşmış bir halde entegre etme mevzusuna odaklanarak tasarladı. Bu çalışmaların bir ürünü olan endüstriyel tarzdaki akıllı kokpit, düz ve pürüzsüz hatlarıyla geniş bir alan hissi sağlıyor. Havada süzülüyor şeklinde görünen ön konsol organik bir halde akıyor. Bu oluşumu 14,8 inçlik merkezi denetim ekranı tamamlıyor ve akıllı yönetimi kompakt bir alana topluyor. Jet avcı uçağı tarzında elektronik vites değiştirici ve harp gemisinden esin alan kapılar, değişik etkileşim senaryolarını destekleyen 64 renkli dinamik ortam aydınlatmasıyla hem teknolojik hem de benzeri olmayan tecrübe oluşturuyor.

1,1 metrekarelik açılır tavanla iç mekân daha da ferah

Yenilikçi, tüm vücudu destekleyen koltuklar, JAECOO J7’nin üstün kalite ve işçiliğinin yansıması durumunda. Kaliteli dolgu malzemesi ve yüzeyiyle bir tek rahat bir oturum sunmakla kalmıyor, bununla birlikte gelişmiş bir işlevsellik de sunuyorlar. Altı yöne ayarlı elektrikli koltuklar, bununla birlikte dört yöne ayarlı elektrikli bel desteğiyle dikkat çekiyor. Koltuklar sıkıntılı maceralarda ek konfor için önde ısıtma ve soğutma fonksiyonuna da haiz. Ek olarak ön koltukların arkasındaki telefon cebi ve 1,1 metrekarelik oldukça büyük panoramik açılır cam tavan şeklinde ek özellikler kabin deneyimini daha da geliştiriyor.

JAECOO, korkusuz ve vizyon sahibi bir marka yaklaşımıyla tasarım ve kaliteyi birleştirerek off-road ve kentsel unsurların uyumlu bir halde bir arada olmasını sağlıyor. Bir vasıta yada markadan fazlaca daha fazlası olan JAECOO, çağıl şehir seçkinlerinin genişleyen ruhunu temsil ediyor.

Yorum yapın