En Sorunsuz Otomobil: Suzuki

En Sorunsuz Otomobil: Suzuki

İspanya’da Tüketiciler Örgütü (OCU) tarafınca Avrupa genelinde 9 ülkede 29.873 otomobil kullanıcısıyla meydana gelen kapsamlı ankete nazaran, Suzuki en sorunsuz ilk iki markadan biri oldu. Araçlarının sorunsuzluğu, sağlamlığı ve sürücü memnuniyeti açısından en yüksek ikinci puanı kazanan Suzuki, güvenilirliğini bir kez daha kanıtlamış oldu. 

Otomotiv endüstrisinin köklü markalarından Suzuki, üretim kalitesi ve sorunsuz otomobilleriyle dünya genelinde kullananların tercihi olmaya devam ediyor. Japon otomotiv markası, sektörel araştırmalarla sağlamlığını ve güvenilirliğini kanıtlıyor.

Bu kapsamda Suzuki, İspanya’da Tüketiciler Örgütü (OCU) tarafınca, 9 Avrupa ülkesinde toplam 29.873 otomobil kullanıcısının katılmış olduğu araştırmayı büyük bir başarıyla tamamladı. Otomobil kullanıcılarının; araçlarının güvenilirliği, sağlamlığı ve yaşadıkları arızalar hakkında deneyimlerine dayanarak meydana getirilen bağımsız araştırma sonuçlarına nazaran Suzuki, en düşük arıza oranına haiz, en sorunsuz otomobil markaları içinde ikinci sırada yerini aldı.

Avrupa genelinde 276 otomobil modelinin yer almış olduğu ankette, araçların sorunsuzluğunu değerlendirmek için yalnız arıza sayısı değil, hem de sağlamlığı, aracın yaşı ve kat edilen kilometre benzer biçimde dikkat çeken unsurlar da dikkate alındı. Bu değerlendirmelere nazaran Suzuki, ilk 2 marka içinde yer alarak sağlamlığını bir kez daha kanıtlamış oldu. 

Sorunsuzlukta en yüksek puanları hibritler elde etti

Ankette kullanıcılara yöneltilen sorular ise, otomobil satın alım sürecinden sonrasında kaç arıza yaşadıkları ve bu arızalardan hangilerinin eleştiri seviyede olduğuydu. Suzuki’nin Akıllı Hibrit Teknolojisi’ne haiz otomobilleri ile ikinci olduğu sorunsuzluk endeksi hesaplanırken, aracın kullanımını engellemiş olan yada güvenliğini etkileyen büyük bir arıza mı yoksa daha rahat bir problem mu olduğu dikkate alınıyor. Bu soruların cevapları, bir otomobilin sorunsuzluğunun belirlenmesini sağlıyor. Bununla beraber bu cevaplar otomobilini değiştirmeyi düşünenler için oldukça büyük ehemmiyet taşıyor. Ankete katılanların yüzde 39’u, bir aracın sorunsuzluğunun, fiyatından ve ihtiyaçlara uygun olmasından daha mühim bulunduğunu belirtti. Motor tipine nazaran, sorunsuzlukta en yüksek puanı elde eden otomobil kategorisi benzinli hibritler oldu. 

Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi ile öne çıkıyor

Daha yüksek yakıt verimliliği elde etmek için Suzuki’nin geliştirdiği Akıllı Hibrit Sürüş Sistemi, hafifçe, kompakt bir ISG (entegre marş alternatörü) ile muhteşem şarj ve güç deposu performansına haiz lityum-iyon aküyle (batarya) motoru destekliyor ve şarj gerektirmiyor. Bu sistem motora, çalıştırma, hızlanma, frenleme, kayma benzer biçimde neredeyse tüm sürüş koşullarında destek oluyor  ve böylece enerji dengesini optimize ediyor. Bununla beraber yakıt ekonomisinin yanı sıra alan kullanımında da tutum elde eden muhteşem dengeyle bu sistem, kompakt otomobiller için en uygun hibrit sistem olarak öne çıkıyor.

Suzuki’den Garantim ON’da Programı ile 10 Yıla Varan Güvence

Vatanımızda sunulan “Suzuki’den Garantim ON”da Programı kapsamında, güvence süresi, aracın satın alındığı tarihten itibaren başlamış olan 3 senelik temel üretici güvence süresinin sona ermesi durumunda başlıyor ve Doğan Trend Otomotiv Suzuki sahiplerine toplam 10 yıla varan bir onarım güvencesi sunuyor. Ek olarak “Suzuki’den Garantim ON’da” kapsamında kullanıcılar, 10 yaşını yada 180.000 km’yi doldurmamış olan tüm 2016 ve sonrası Suzuki modellerini periyodik bakım için Suzuki Yetkili Servisleri’ne getirdiklerinde de programdan ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyorlar.

Yorum yapın